Yükleniyor HABERLER

« Tüm HABERLER

  • Bu etkinlik geçti.

Oğuz Kaan Salıcı: “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Canan Kaftancıoğlu Yazısı Bizim İçin Siyaseten Yok Hükmündedir”

Haziran 14, 2022

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Canan Kaftancıoğlu’nun ‘üyeliğinin sonlandırıldığına’ ilişkin yazısı bizim için siyaseten yok hükmündedir” dedi.

CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı; Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun “Siyasi parti üyeliğinin sonlandırıldığını” Genel Merkezimize bir yazı ile bildirmesi üzerine basın açıklamasında bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Salıcı’nın konuya ilişkin yazılı açıklaması şöyle:

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Genel Merkezimize, İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun “Siyasi parti üyeliğinin sonlandırıldığını” bir yazı ile bildirmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi, hukuk bürolarında değil bir ulusun özgürlük ve tam bağımsızlık hedefiyle, Kuvayi Milliye ruhuyla savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir.

Cumhuriyet Halk Partisi gönül bağını, Kurtuluş Savaşımızdan, sosyal adaletten, emek mücadelesinden alan bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi, üye formu doldurularak katılınan bir siyasi partiden çok, gönül bağıyla dahil olunan bir siyasi mücadeledir.

Cumhuriyet Halk Partisi gönül bağı, sadece bir resmi üyelik değildir. Bu gönül bağı inançtır, yürektir, emektir, mücadeledir. Cumhuriyet Halk Partisi, ulu bir çınar gibi yüzyıldır aynı inanç ve kararlılıkla ülkemizin her ferdinin özgürlük ve refahı için mücadele veren bir partidir.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Canan Kaftancıoğlu’nun “üyeliğinin sonlandırıldığına” ilişkin yazısı bizim için siyaseten yok hükmündedir.

Genel Merkezimize gönderilen yazı, iktidar baskısı altındaki yargının, sözde kararının hukuksal sonucunu bildirmekten öte bir anlam ifade etmemektedir.

Canan Kaftancıoğlu, partimize gönül bağı ile bağlı üyesi, bir mücadele neferi ve seçilmiş İl başkanımızdır, fiilen il başkanlığı görevini sürdürecektir.

Detaylar

Tarih:
Haziran 14, 2022

Organizatör

Political Party
Telefon:
+00 987 764 53 23
E-posta:
example@mail.com
View Organizatör Website

Add Comment